ROZRZĄD I PASKI KLINOWE

Silnik jest sercem Twojego samochodu. Tutaj dowiesz się, dlaczego z oryginalnymi paskami rozrządu, świecami i dodatkami do płynu chłodzącego silnik pracuje wyjątkowo spokojnie i niezawodnie.

Pasek rozrządu z wytrzymałego materiału, niezawodnie przenoszący siłę przy ekstremalnym upale i chłodzie, a mimo to odpowiednio elastyczny, aby mógł dopasować się do pozostałych podzespołów i utrzymywać stałe naprężenie – takiego paska rozrządu życzyłby sobie Twój silnik. I tak też skonstruowaliśmy oryginalne paski rozrządu – dopasowane do Twojego samochodu.

DLACZEGO WŁAŚNIE MY

Oferujemy pełną gamę usług garażowych dla właścicieli pojazdów we Wrocławiu. Możemy Ci pomóc we wszystkim, od wymiany oleju po wymianę silnika. Możemy poradzić sobie z każdym problemem zarówno w pojazdach zagranicznych, jak i krajowych.

 • Ułatwiamy naprawę samochodu
 • Jesteśmy przyjazną i profesjonalną grupą specjalistów
 • Obsługujemy szeroki zakres usług samochodowych
 • Większość napraw wykonujemy w tym samym dniu
 • Dysponujemy samochodem zastępczym

POPULARNE PYTANIA

 • Jaką funkcję pełni pasek rorządu?

  Pasek rozrządu łączy wał korbowy oraz rozrząd i zapewnia otwieranie i zamykanie się zaworów. Mieszanka paliwo-powietrze przechodzi do komory spalania, spala się i porusza tłoki. Często pasek rozrządu steruje także pompą wody.

 • Dlaczego konieczne są regularne przeglądy i wymiana?

  Stary lub mocno zużyty pasek rozrządu może się zerwać i spowodować uszkodzenia silnika, ponieważ rozrząd wypadnie z rytmu i tłok uderzy jak pocisk w zawór – często z prędkością 15 m/s. Najczęściej konieczna jest wtedy wymiana całej głowicy cylindrów.

 • Kiedy należy wymienić pasek rozrządu?

  W zależności od modelu samochodu, wariantu silnika i sposobu jazdy pasek rozrządu wytrzymuje nawet 360 000 km. Mimo to należy go regularnie kontrolować. Przede wszystkim w przypadkach, gdy często pokonujesz krótkie odcinki, Twój samochód często pracuje na postoju (np. taksówka) lub gdy ma przejechane powyżej 240 000 km.

  Wskazówka: gdy kupujesz używany samochód, zleć od razu sprawdzenie paska rozrządu.

© Copyright 2019 - Twój Auto Serwis agmoto.pl

Wykorzystuję pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi marketingowych i analitycznych, zapewniania funkcji społecznościowych oraz systemu komentarzy. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Polityka Prywatności